НАДІЯ 2000
Енергетика Постачання газу Хімічна продукція Лісопродукція Контакти На головну

НАДІЯ 2000

ЧОМУ САМЕ МИ       ДОГОВОРИ ТА ЦІНИ       ЗМІНА ПОСТАЧАЛЬНИКА       ЕЛЕКТРОБЕЗПЕКА       ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ. ЯК ЗЕКОНОМИТИ ЕЛЕКТРИЧНУ ЕНЕРГІЮ?

Енергоефективність — ефективне (розсудливе) використання енергетичних запасів. Використання меншої кількості енергії для підтримання того ж рівня енергетичного забезпечення будівель або технологічних процесів на виробництві. Ця галузь знань перебуває на стику інженерії, економіки, юриспруденції і соціології.

На відміну від енергозбереження (заощадження, збереження енергії), головним чином спрямованого на зменшення енергоспоживання, енергоефективність (корисність енергоспоживання) — доцільне (ефективне) витрачання енергії.

Для населення— це значне скорочення комунальних витрат, для країни — заощадження ресурсів, підвищення продуктивності промисловості і конкурентноздатності, для довкілля — обмеження викиду парникових газів в атмосферу, для енергетичних компаній — зниження витрат на паливо і необґрунтованих витрат на будівництво.

Для оцінки енергоефективності: випуску продукції або технологічного процесу, використовується «показник енергетичної ефективності», який оцінює споживання або втрати енергетичних запасів.

Енергоефективні технології можуть застосовуватися в освітленні (наприклад, енергоощадні: світлодіодні, натрієві, металгалогенові лампи; світильники на сонячних батареях; плазмові світильники на основі сірки), в опаленні (інфрачервоне опалення, теплові насоси, інверторні кондиціонери, теплоізоляційні матеріали).

Переваги ефективного кінцевого використання енергії споживачами та поради щодо підвищення енергоефективності при споживанні електроенергії:
 • Замінивши звичайні лампочки енергозберігаючими, можна в 4-5 разів заощадити споживання електроенергії.
 • Виходячи з дому надовго, вимикайте світло і електроприлади.
 • Телевізори в режимі очікування споживають близько 9 кВт/год на місяць, музичні центри – в середньому 8 кВт/год, а DVD-плеєри – близько 4 кВт/год. Якщо додати до цього списку мікрохвильову піч, кондиціонер, зарядний пристрій мобільного телефону, залишений ввімкненим в розетку та інші прилади, то сумарне енергоспоживання приладів в режимі очікування може досягати 350-400 кВт/год на рік.
 • Електроенергію можна заощадити, якщо для приготування їжі на електроплиті використовувати каструлі з дном діаметр яких рівний діаметру конфорок. Якщо вимкнути конфорку електроплити незадовго до приготування страви, можна заощадити електроенергію за рахунок залишкового тепла.
 • Стежте за станом свого посуду. Каструлі з нерівним дном спричиняють перевитрату електроенергії до 50% через неповний контакт з площиною електроконфорки. А використовуючи скороварку, ви заощадите електроенергію і час на приготування їжі.
 • Використання конфорки електроплити для обігріву приміщення малоефективне й небезпечне. Краще утеплити чи замінити на пластикові вікна та двері.
 • Кип'ятіть в електрочайнику рівно таку кількість води, яка необхідна вам в даний момент. Ввімкнений і повністю наповнений водою електричний чайник потужністю 1,5 кВт на 10 хвилин збільшує енергоспоживання на 0,25 кВт/год. Своєчасно очищуйте чайник від накипу – він має малу теплопровідність, вода закипає повільніше, а значить, витрачається зайва електроенергія.
 • Використовуючи спеціальні світлорегулятори і датчики, які автоматично вмикають світло в кімнаті при появі людини і вимикають його, коли людина йде, можна так само заощадити витрати на електроенергію. А максимально використовуючи природне освітлення, ви отримуєте безкоштовне і корисне для здоров'я світло,
 • Правильне розташування і використання холодильника теж дозволяє економити електроенергію. Не розміщуйте на кухні плиту і холодильник по сусідству. Якщо розмістити холодильник в самому прохолодному місці квартири, то можна досягти суттєвої економії електроенергії.
 • Побутова техніка і електроніка з низьким енергоспоживанням – класу А, А + і вище споживає електроенергії в два-три рази менше. Інформація про споживання електроенергії вказується в інструкції до застосування або в паспорті побутового приладу. Наприклад, холодильники класу А вимагають в середньому 0,9 кВт/год на добу, а класу С – близько 1,45 кВт/год. Таким чином, економія електроенергії складає близько 200 кВт/год на рік .
 • Неповне завантаження пральної машини веде до перевитрати електроенергії на 10-15%, а при встановленні неправильної програми прання – до 30%. •       «З нами – в світле майбутнє!»       
  КОНТАКТИ

    м. Київ, вул. Б.Хмельницького,
         буд.52, офіс 509

    +38 (044) 233-67-60

    +38 (067) 197-96-07

    +38 (097) 197-96-01

    +38 (093) 860-04-59

    nadiya.2000@ukr.net
  Copyright © 2019 Limited liability company NADIYA 2000